• Skuteczna pomoc w biegunkach, zaparciach i hemoroidach – prawidłowa przemiana materii. Błonnik przemieszcza się w układzie pokarmowym w stanie pierwotnym (nie ulega trawieniu i przemianom), ale wzdłuż całej drogi wchłania wodę. Zwiększa objętość masy w jelitach i pozwala szybciej eliminować niestrawione resztki. Przez zwiększenie zawartości wody w kale zapobiega zaparciom i bólom występującym przy hemoroidach.
  • Obniżanie poziomu cholesterolu – naturalne oczyszczanie organizmu. Błonnik wędrując przez przewód pokarmowy wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit (wątroba używa ich do produkcji cholesterolu, usuwając składnik – obniżamy poziom cholesterolu). Usuwanie kwasów żółciowych to jeden z głównych sposobów pozbywania się nadmiaru cholesterolu.
  • Zmniejszanie ryzyka wystąpienia miażdżycy – błonnik obniża poziom trójglicerydów we krwi.
  • Stabilizacja stężenia glukozy we krwi – błonnik jest pomocny w utrzymaniu stałego poziomu cukru we krwi. Opóźnia przemianę węglowodanów przez częściowe blokowanie dostępu glukozy do krwi. Następstwem tego jest mniejsze wydzielanie insuliny. Spożywanie błonnika prowadzi również do obniżenia poziomu hormonów stymulujących wydzielanie insuliny.
  • Oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich – naturalne oczyszczanie organizmu. Blonnik usuwa z organizmu toksyny, metale ciężkie, kwasy żółciowe, a nawet substancje rakotwórcze (np. azotyny)
  • POMOC W WALCE Z NADWAGĄ – błonnik wchłaniając wodę, pęczniejąc, wypełniając żołądek, opóźniając moment w którym treść go opuszcza – zmniejsza łaknienie i chęć na późną kolacyjkę… 😉