Sposób na oczyszczenie jelit</a>

Sposób na oczyszczenie jelit

Wertując strony internetowe znaleźć można wiele stron poświęconych oczyszczaniu jelita. Niestety nie wszystkie z nich znajdują poparcie wśród lekarzy. Chodzi tu głównie o zabiegi medycyny naturalnej.Przykładem takiego zabiegu może być chociażby płukanie jelita grubego zwykłą wodą (bez użycia leków). Zabieg ten nazywa się hydrokolonoterpią. Środowisko lekarskie twierdzi, że zabieg ten nie ma żadnego pokrycia naukowego- nie istnieją żadne dowody na to, że w ten sposób oczyszczamy jelito.

Zamów

Nieinwazyjne oczyszczanie jelit

Może więc warto pomyśleć o innym sposobie, nieco mniej inwazyjnym? Przykładem takiego rozwiązania może być chociażby zażywanie dużej ilości błonnika. Produkt, który jeszcze kilka lat temu uznawany był za kompletnie bezwartościowy, dziś stanowi podstawowy składnik diety na oczyszczanie organizmu z toksyn, w tym jelit właśnie. Błonnik (szczególnie ten naturalny, organiczny) przemierza nasz organizm, wychwytując niestrawione resztki jedzenia i pomaga je wydalić. Warto stosować ten suplement diety, tym bardziej, że jego koszt nie jest olbrzymi, a za 100 złotych możemy mieć miesięczną kurację, której efekty (w przeciwieństwie do pierwszej metody) są potwierdzone naukowo.

Środki na oczyszczanie jelit

Ostatnim sposobem jest skorzystanie z dostępnych w aptekach środków. Bazują one jednak głównie na wspomnianym wyżej błonniku, ale ich skuteczność może być jeszcze większa, ponieważ zawierają dodatkowe, wspomagające proces oczyszczania, składniki.

Nieważne z jakiej metody skorzystamy- wszystko trzeba robić z głową. Jeśli ślepo będziemy wierzyli wszystkim reklamom, to możemy sobie jedynie zaszkodzić, i to nie tylko na jelita, ale i inne części naszego organizmu. Pamiętajmy też o tym, że poważniejsze dolegliwości jelitowe obowiązkowo należy konsultować z lekarzem. Tak naprawdę tylko konsultacja ze specjalistą da gwarancję zdrowej pracy jelit.

Renata

About Renata

Witam! Nazywam się Renata i od wielu już lat fascynuje mnie tematyka oczyszczania organizmu. Studiowała wiele książek, przeczytałam masę artykułów, jak również brałam udział w licznych szkoleniach. W efekcie wspomnianych działań zdobyłam całkiem pokaźną wiedzę, którą bardzo chcę się z Tobą podzielić. Dlatego zachęcam do czytania mojego bloga!