Przeciwwskazania w stosowaniu błonnika witalnego

Wszyscy doskonale wiemy, że jeśli coś ma swoje zalety, to z pewnością musi mieć również jakieś wady. W przypadku błonnika nie za bardzo można mówić o wadach. Zdecydowanie można jednak mówić o sytuacjach, w których jego stosowanie nie jest wskazane. Dlatego też zachęcamy Cię do zapoznania się z informacjami o przeciwwskazaniach w zażywaniu błonnika witalnego. Mamy nadzieję, że udostępniane tutaj przez nas wiedza dobrze Ci posłuży i sprawi, że nie wpakujesz się w żadne kłopoty!

Kiedy nie zażywać błonnika?

Na początku chcemy zaznaczyć, że przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby stosować błonnik w odpowiednich ilościach i nie w nadmiarze. Błonnik w dużych ilościach zdecydowanie jest nie wskazany. Zjadanie produktów, które sprawią, że będzie go w organizmie za dużo może doprowadzić do okropnych bólów brzucha czy też nawet do biegunki. Jak już wspomnieliśmy w innym z naszych artykułów dzienne zapotrzebowanie organizmu na błonnik oscyluje w granicy od 5 do 40 gram, mało tego – dawki te podawane powinny być w porcjach, a nie jednorazowo.

Inna kwestia związana z przeciwwskazaniem w stosowaniu błonnika zespolona jest z zażywaniem leków. Osoby leczące się powinny skonsultować się z lekarzem, zanim zdecydują się na zażywanie błonnika, w niektórzych przypadkach równoległe zażywanie leków i błonnika może być szkodliwe z uwagi na to, że ma on właściwości wiążące substancje odżywcze z lekami, co z kolei doprowadza do niedoboru składników pokarmowych w organizmie.

Na koniec chcemy wymienić choroby i skorzenia, w czasie leczenia których kategorycznie nie powinno się zażywać błonnika. Na myśli mamy tutaj wszelkiego rodzaju stany zapalne żołądka lub związane z nim choroby wrzodowe, wrzody dwunastnicy, choroby zakaźne, zapalenia trzustki, jelit czy też dróg żółciowych. Nie jest również wskazane zażywanie błonnika w sytuacji, gdy chory zmaga się ze stanami niedoboru białka i składników mineralnych w swoim organizmie lub z nieżytem przewodu pokarmowego.

Renata

About Renata

Witam! Nazywam się Renata i od wielu już lat fascynuje mnie tematyka oczyszczania organizmu. Studiowała wiele książek, przeczytałam masę artykułów, jak również brałam udział w licznych szkoleniach. W efekcie wspomnianych działań zdobyłam całkiem pokaźną wiedzę, którą bardzo chcę się z Tobą podzielić. Dlatego zachęcam do czytania mojego bloga!