Dieta oczyszczająca jelita z kamieni kałowych</a>

Dieta oczyszczająca jelita z kamieni kałowych

Jeśli doskonale zdałeś już sobie sprawę jak wielkie szkody dla Ciebie i Twojego organizmu generują kamienie kałowe, to wcale nie dziwi nas fakt, że zacząłeś szukać sposobu na to, aby się ich pozbyć. Jednym z tego typów sposobów jest przejście na specjalną dietę oczyszczającą jelita z kamieni kałowych. Mamy dziś ochotę zapoznać Cię z dwiema tego typu dietami, być może któraś z nich przypadnie Ci do gustu i zechcesz z niej korzystać!

Zanim jednak zaczniesz wprowadzać dietę oczyszczającą jelita postaraj się odpowiedzieć sobie na pytanie, czy aby na pewno oczyszczanie jelit jest potrzebne. Pomoże Ci w tym darmowy test, który możesz pobrać sobie na maila uzupełniając poniższy formularz.

Dieta ryżowa na oczyszczenie jelit

Dieta ryżowa, której celem jest usunięcie kamieni kałowych trwa w zależności od potrzeb od 10 do 12 dni. Jak łatwo się domyślić dieta ta opiera się na ciągłym spożywaniu ryżu w 3-4 porcjach dziennie. Co drugi dzień do ryżu należy dodać gotowane jabłko, dzięki czemu posiłki będą bardziej zróżnicowane i łatwiej będzie się je jadło. Dodatkowo jabłko to owoc, a one mają właściwości wspierające oczyszczanie organizmu. Ewentualnym rozwiązaniem jest zastąpienie ryżu kaszą jaglaną.

Jeśli komuś sam ryż nie smakuje, to może on pomyśleć o tym, aby jego smak urozmaicić jakiegoś rodzaju przyprawą. Wskazane jest tutaj zastosowanie majeranku, kminku, imbiru lub cynamonu. Dodatkowo w celu wzmocnienia efektu do ryżu dodawać można siemię lniane. Dodatkowo należy pamiętać, iż diety tej raczej nie powinno się przerywać, a w czasie jej trwania śmiało pić można czarną kawę, herbatki ziołowe czy też herbatę z miodem. Po zakończeniu diety trzeba być bardzo ostrożnym. Po 12 dniach organizm nieco się przestawi, wracając do swojej normalnej diety należy robić to małymi krokami dodając do posiłków stopniowo coraz więcej produktów codziennego użycia.

Usunięcie kamieni kałowych dietą bogatoresztkową

Drugą z diet wydalających kamienie kałowe z jelit, którą chcemy Wam opisać jest dieta bogatoresztkowa. Jak sama jej nazwa wskazuje opiera się ona na spożywaniu bogatoresztkowych produktów. W czasie jej trwania należy pamiętać o regularnym spożywaniu dużych ilości płynów. Decydując się nie przejście na taką dietę należy zjadać produkty z tego typu grupy: suszone owoce, surówki, soki, gotowane warzywa, duszone potrawy mięsne bez tłuszczu, zupy warzywne, warzywa i owoce, chudą szynkę i polędwicę, ryby (dorsz, karmazyn, szczupak, lin), chude mięsa, białka z jajek, zsiadłe mleko. Generalnie będąc na takiej diecie należy zjadać produkty posiadające duże ilości błonnika, tak, aby dziennie wprowadzać go do organizmu w ilości od 50 do 70 gram.

Są też inne sposoby

Jeśli uważasz, że pomysł z przejściem na specjalną dietę jest dla Ciebie za trudny i zbyt wymagający, to serdecznie chcemy zachęcić Cię do zakupu błonnika witalnego, który to skutecznie pomoże w zupełnym oczyszczeniu Twojego jelita grubego nie tylko ze złogów kałowych, ale też z toksyn. A tych, którzy zdążyli już zadbać o swoje jelito zapraszamy na pyszną pizzę do per l amore pizza!

Renata

About Renata

Witam! Nazywam się Renata i od wielu już lat fascynuje mnie tematyka oczyszczania organizmu. Studiowała wiele książek, przeczytałam masę artykułów, jak również brałam udział w licznych szkoleniach. W efekcie wspomnianych działań zdobyłam całkiem pokaźną wiedzę, którą bardzo chcę się z Tobą podzielić. Dlatego zachęcam do czytania mojego bloga!