Dieta jagodowa</a>

Dieta jagodowa

Dieta jagodowa jest polecana szczególnie tym osobom które mają drobne problemy z nadwagą. Jak sama jej nazwa mówi, jadłospis w niej opiera się głównie na spożywaniu jagód w każdej możliwej formie. Poprzez badania, zostało medycznie udowodnione, iż jagody mają bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka. Są bogate w, witaminy oraz błonnik.

Stosując ją należy również ograniczyć również przyswajanie kalorii do ok. 1200. Dopuszczalne jest również – 1500.

Dieta jest zabroniona dla kobiet w ciąży, młodzieży oraz dzieci, gdyż te grupy potrzebują więcej substancji odżywczych niż przeciętny człowiek. Niedobór ich może spowodować komplikacje.

Podczas diety wykluczone jest spożywanie produktów wysoko tłuszczowych, z dużą ilością węglowodanów, oraz białego pieczywa. Najlepiej dietę tą stosować latem, gdy owoce są świeżę i najłatwiej je dostać, choć równie dobrze, można posłużyć się mrożonkami.

3-5 posiłków dziennie. Podczas każdego z nich powinniśmy spożyć ok. 100-150 g jagód (można łączyć je z jogurtem naturalnym) .

Ostatni posiłek o godzinie 19.00.  Liczenie kalorii nie jest wymagane.

Polecamy!

Renata

About Renata

Witam! Nazywam się Renata i od wielu już lat fascynuje mnie tematyka oczyszczania organizmu. Studiowała wiele książek, przeczytałam masę artykułów, jak również brałam udział w licznych szkoleniach. W efekcie wspomnianych działań zdobyłam całkiem pokaźną wiedzę, którą bardzo chcę się z Tobą podzielić. Dlatego zachęcam do czytania mojego bloga!