Chcesz wrócić do formy? Oczyść organizm z toksyn!</a>

Chcesz wrócić do formy? Oczyść organizm z toksyn!

Pierwsze wiosenne dni, pełne słońca i wyższych temperatur sprawiają, że zaczynamy myśleć o porządkach. Zarówno tych związanych z domem (chowanie zimowych rzeczy, porządki w szafach), pracą (awans, zmiana otoczenia/pracy), życiem osobistym, jak i zdrowiem.

Jednym ze sposobów szybszego powrotu do formy po długich zimowych miesiącach obżarstwa jest oczyszczanie organizmu. Metoda ta znana jest już od czasów starożytnych. Temat niezwykle popularny, przewijający się w mediach wszelkiego rodzaju co najmniej raz do roku, bardzo często w powiązaniu z dietą odchudzającą. Naoczyszczanie organizmu decydują się nie tylko osoby z nadwagą, ale także szczupli ludzie.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – dla zdrowia. Chociaż kontrowersje wokół sposobów oczyszczania naszego organizmu stale rosną, metody często krytykowane są przez dietetyków i innych specjalistów od tak zwanego zdrowego odżywiania, to grono wielbicieli detoksu stale rośnie. Każdy, kto choć raz przeszedł proces oczyszczania zapewni, że jest to świetny pomysł.

W obecnych czasach, kiedy coraz trudniej dostać nieprzetworzone produkty spożywcze, bez konserwantów, polepszaczy smaku itp., detoksykacja organizmu urasta do rangi priorytetu. Nadmiar sodu, cukru, utwardzanego tłuszczu, sztucznych dodatków w produktach spożywanych przez nas codziennie powoduje osadzanie się ich w naszym organizmie, który nie jest przystosowany do tego aby poradzić sobie z nadmiarem pewnych substancji.

Skoro organizm nie potrafi ich spalić, czyli przerobić na energię ani też wydalić, zaczynają się one osiadać, powodując powstawanie złogów toksyn, które stopniowo upośledzają pracę poszczególnych organów, często doprowadzając do chorób. Nikt z nas przecież nie chce być koszem na odpady, dlatego też decydujemy się na okresowe oczyszczanie. Sposobów mamy na tyle dużo, że każdy może wybrać metodę, która najbardziej mu odpowiada:

  • głodówka oczyszczająca
  • oczyszczanie sokami
  • oczyszczanie warzywami/owocami
  • oczyszczanie kefirem
  • oczyszczanie tabletkami
  • lewatywa
Renata

About Renata

Witam! Nazywam się Renata i od wielu już lat fascynuje mnie tematyka oczyszczania organizmu. Studiowała wiele książek, przeczytałam masę artykułów, jak również brałam udział w licznych szkoleniach. W efekcie wspomnianych działań zdobyłam całkiem pokaźną wiedzę, którą bardzo chcę się z Tobą podzielić. Dlatego zachęcam do czytania mojego bloga!